شنبه ٢٤ تير ١٣٩٦ -

سیسی
گزارش بازدید وب سایت :

کاربران آنلاین : ۲ نفر

تعداد بازدید های امروز : ۷۶ مورد

تعداد بازدید های دیروز : ۱۴۰ مورد

تعداد بازدید های هفته : ۷۱۹ مورد

تعداد بازدید های کل : ۱۰۹۳۸۴ مورد

پر بازدید ترین روز : ١٣٩٦/١٢/٢٩ - ۲۶۲ مورد

خبر فوری 1

شنبه ١٤ دی ١٣٩٢ ساعت ١٢:٥٩ ب.ظ   ( بازدید : 1348 نفر )


گزارش برنامه ها و اقدامات انجام گرفته جهت دانشجویان جدیدالورود دوره پزشکی عمومی چهارشنبه

در مهارتهای زندگی نیز هدف نهایی آموزش ، تغیر رفتار های مشکل ساز و ایجاد رفتارهای جدید و سازگارانه است. مناسب ترین شیوه برای ایجاد تغییر در رفتار و ایجاد یک مهارت، اجرا کارگاه مهارتهای زندگی است که در این کارگاه آموزش دهنده و آموزش گیرنده هر دو فعال هستند.

    هزاره جدید را هزاره تبادل اطلاعات می نامند. با رواج یافتن رسانه های همگانی مانند رادیو و تلوزیون و اخیراً اینترنت ، اطلاعات زیادی در اختیار مردم قرار می گیرد، تا جایی که امروز پدیدهای به نام « بحران اطلاعات » شکل گرفته است. منظور از بحران اطلاعات ، هجوم بی وقفه اطلاعاتی است که متاسفانه درونی نشده و بر خلاف گذشته به مهارت تبدیل نمی شود.

     مهارت به معنی استفاده ماهرانه و توانمند و مدبرانه از دانش است.

     برای مثال بیشتر مردم می دانند که رفتار های پرخاشگرانه ، ناکارآمد و ویران گر هستند. بسیاری از افراد نیز راههایی را برای کنترل خشم خویش می شناسد، اما در عمل چند نفر می توانند بطور مناسب از این روشها برای کنترل خشم خود استفاده کنند؟ یا به بیان دیگر مهارت استفاده از روشها ی کنترل خشم را دارند؟

     البته زمانی که مهارت ها به زمینه های خاص یا موارد تخصصی مربوط می شود، آنها آسیب چندانی به زندگی شخص یا جامعه وارد نمی کند، برای مثال اگر کسی فاقد مهارت رانندگی یا آشپزی باشد، زندگی روزمره وی مختل نخواهد شد. اگرچه متحمل دشواریها و زحمات زیادی خواهد شد.

      اما هنگامی که صحبت از فشارها ی روانی روزمره و بحران های زندگی اجتماعی است ، نقص مهارتهای  مقابله ای سازگارانه یا تاخیر در انتخاب مناسبترین راه حل ، به آسیب جبران ناپذیری منجر  می گردد. برای مثال همه ما در کار بالینی شاهد انزوا و تنهایی ناشی از نداشتن دوست یا عوارض حاصل از دوستیهای نامناسب بوده  ایم.

    شاید در دهه های گذشته به دلیل ساده تر بودن وپیش پینی پذیر بودن، زندگی اجتماعی و کارآمد ی الگو پذیری از والدین و حتی نسل های قبل تر از آن، این مهارتها به سادگی در طی رشد آموخته شده و نیازی به آموزش مستقیم آنها احساس نمی شد، اما امروز آموزش مستقیم مهارت های زندگی به عنوان بخشی مهم و کلیدی در جامعه پذیری افراد جامعه در سراسر دنیا مطرح است.


منبع : سایت نمونه چاپ مطلب ارسال خبر به دوستان

رتبه بندی شما به مطلب فوق:


دیدگاه‌ها 1 نظر

شنبه ١٤ دی ١٣٩٢ ساعت ١٢:٥٠ ب.ظ

خیلی خوب بود

جستجو
اطلاعیه 1 (۱۵۵۲ بازدید)
مطلب 1 (۱۴۸۱ بازدید)
خبر فوری 1 (۱۳۴۸ بازدید)
دستورالعمل یک (۱۲۱۷ بازدید)
خبر 2222 (۱۱۹۲ بازدید)
خبر مهم 1 (۱۱۱۱ بازدید)
ss (۱۰۴۲ بازدید)
dawe (۸۳۵ بازدید)
tty (۷۶۶ بازدید)

برای مشاهده اوقات شرعی کلیک نمایید ...